RESTAURACE

Krčma na Prženském vrchu - cca 100 m od chalupy

Hostinec s rozhlednou U Holáňů - cca 600 m od chalupy

Restaurace Sýpka (Jablůnka) - cca 4,5 km, která nabízí možnost dovozu obědového menu

Potraviny COOP Jednota - 3,8 km

Potraviny Hruška (Jablůnka) - 4,5 km

Potraviny COOP Jednota (Jablůnka) - 4,7 km, větší obchod 

Řeznictví a uzenářství Jan Černocký (Jablůnka) - 4,8 km, možnost zakoupení pstruhů pro vyuzení v našem kovaném krbu

VÝLETY

Kateřinice - cca 4 km; vesnice roku 2014, známá také výrobou puků pro lední hokej

Rozhledna Maruška - cca 10 km, Hošťálková

16 m vysoká dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2014 a vyrobena ze dřeva z místních lesů. Dvoupatrová stavba ve valašském stylu stojí v nadmořské výšce 664 m a slouží jak turistům, tak            k meteorologickým měřením. Z rozhledny můžete vidět Kelčský Javorník, Radhošť, Pustevny, Lysou horu a při dobré viditelnosti i slovenské hory.

Moravská gobelínová manufaktura - cca 14 km, Valašské Meziříčí

Živé muzeum gobelínů umožňuje návštěvníkům navštívit gobelínové a kobercové dílny s více než stoletou tradicí za plného provozu. Během prohlídky si můžete spoustu věcí i osahat a sami vyzkoušet. Dále se zde můžete občerstvit ve stylové kavárně a prohlédnout si galerii moderních a historických tapiserií.

Rozhledna Vartovna - cca 23 km, Seninka; k rozhledně je nutné dojít 1,5 km pěšky

Zajímavě navržená konstrukce ve tvaru spirály byla na stejnojmenném kopci postavena v roce 2009 a tyčí se do výšky 38 metrů. Po vystoupání 213 schodů se vám z rozhledny naskytne krásný výhled na Vizovické, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Beskydy nebo Malou Fatru.

Motomuzeum Seninka - cca 23 km; můžete spojit s výletem na rozhlednu

První valašské motomuzeum, které založil soukromý sběratel motocyklů značek Jawa a ČZ. Můžete zde zhlédnout unikátní sbírku cca 125 ks historických motocyklů, ale také dobové hasičské přilby, starožitné předměty, sbírku heligonek a harmonik. V létě je možno také vidět historické traktory.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm - cca 26 km

Největší muzeum svého druhu v ČR, které je tematicky rozčleněno na tři areály: dřevěné městečko, valašskou dědinu a mlýnskou dolinu - v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby a rekonstrukce historických budov. K návštěvníkům muzeum promlouvá prostřednictvím expozic utvořených na základě skutečných příběhů lidí žijících v minulosti na Valašsku.

LYŽAŘSKÁ  STŘEDISKA

Ski areál Troják a Yetty ski lyžařská škola - cca 18 km

Ski areál Tesák - cca 22 km

Ski areál Seninka - cca 22 km