RESTAURACE

Krčma na Prženském vrchu - cca 100 m od chalupy

Hostinec s rozhlednou U Holáňů - cca 600 m od chalupy

Restaurace Sýpka (Jablůnka) - cca 4,5 km, která nabízí možnost dovozu obědového menu

Potraviny COOP Jednota - 3,8 km

Potraviny Hruška (Jablůnka) - 4,5 km

Potraviny COOP Jednota (Jablůnka) - 4,7 km, větší obchod 

Řeznictví a uzenářství Jan Černocký (Jablůnka) - 4,8 km, možnost zakoupení pstruhů pro vyuzení v našem kovaném krbu

VÝLETY

Kateřinice - cca 4 km; vesnice roku 2014, známá také výrobou puků pro lední hokej

Rozhledna Maruška - cca 10 km, Hošťálková

16 m vysoká dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2014 a vyrobena ze dřeva z místních lesů. Dvoupatrová stavba ve valašském stylu stojí v nadmořské výšce 664 m a slouží jak turistům, tak            k meteorologickým měřením. Z rozhledny můžete vidět Kelčský Javorník, Radhošť, Pustevny, Lysou horu a při dobré viditelnosti i slovenské hory.

Moravská gobelínová manufaktura - cca 14 km, Valašské Meziříčí

Živé muzeum gobelínů umožňuje návštěvníkům navštívit gobelínové a kobercové dílny s více než stoletou tradicí za plného provozu. Během prohlídky si můžete spoustu věcí i osahat a sami vyzkoušet. Dále se zde můžete občerstvit ve stylové kavárně a prohlédnout si galerii moderních a historických tapiserií.

Rozhledna Vartovna - cca 23 km, Seninka; k rozhledně je nutné dojít 1,5 km pěšky

Zajímavě navržená konstrukce ve tvaru spirály byla na stejnojmenném kopci postavena v roce 2009 a tyčí se do výšky 38 metrů. Po vystoupání 213 schodů se vám z rozhledny naskytne krásný výhled na Vizovické, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Beskydy nebo Malou Fatru.

Motomuzeum Seninka - cca 23 km; můžete spojit s výletem na rozhlednu

První valašské motomuzeum, které založil soukromý sběratel motocyklů značek Jawa a ČZ. Můžete zde zhlédnout unikátní sbírku cca 125 ks historických motocyklů, ale také dobové hasičské přilby, starožitné předměty, sbírku heligonek a harmonik. V létě je možno také vidět historické traktory.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm - cca 26 km

Největší muzeum svého druhu v ČR, které je tematicky rozčleněno na tři areály: dřevěné městečko, valašskou dědinu a mlýnskou dolinu - v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby a rekonstrukce historických budov. K návštěvníkům muzeum promlouvá prostřednictvím expozic utvořených na základě skutečných příběhů lidí žijících v minulosti na Valašsku.

Pulčínské skály + v zimě Ledopády - cca 32 km

Na úbočí vrcholu Hradisko (773 m) nad valašskou obcí Pulčín leží ojedinělé skalní městečko Pulčínské skály. Jedná se o největší pískovcové skalní město v moravských Karpatech. Ve středověku stával na vrcholu skal hrad Pulčiny, dnes jej připomínají pouze schody vytesané do skály.

Skalní útvar Propadlý hrad, který se nazývá též Ancona, se nachází na jižním úbočí vrchu Hradisko. V zimě vytváří voda a mráz na skalách "karamelové" ledopády. Od východu sem vede pěšina, po které je k nim povolen přístup v období 1.1. - 31.3. Jindy je Propadlý hrad nepřístupný, protože leží v národní přírodní rezervaci mimo značené cesty.

ZÁBAVA

Valašská pevnost - úniková hra v Rožnově pod Radhoštěm

Slavíte během pobytu na Majolence narozeniny? Tak to pro vás máme tip, kam vyrazit za zábavou a ještě k tomu zdarma. Oslavenec má totiž v den svých narozenin na tuto hru bezplatný vstup. Buďte jako účastníci legendární soutěže Pevnost Boyard, kterou se organizátoři inspirovali. Valašská pevnost v sobě spojuje prvky únikových her, televizních soutěží, sportovních a IQ parků. Procvičte ruce a nohy, rozpalte mozkové závity a prověřte svou vynalézavost :-).

LYŽAŘSKÁ  STŘEDISKA

Ski areál Troják a Yetty ski lyžařská škola - cca 18 km

Ski areál Tesák - cca 22 km

Ski areál Seninka - cca 22 km